جمعه ٠٥ خرداد ١٣٩٦-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > فراخوان های بین المللی > آلمان > بنیاد پژوهش آلمان (DFG) > فراخوان همکاری DFG 

بر اساس تفاهم نامه همکاری منعقد شده بین صندوق و بنیاد علم آلمان، آن دسته از پژوهشگران ایرانی که با همتایان آلمانی خود ارتباط علمی دارند می توانند با همکاری پژوهشگران آلمانی طرح مشترک تحقیقاتی تعریف نمایند و در صورت تایید و تصویب طرح در کارگروه های صندوق آنرا انجام دهند.

اگر پژوهشگر همکار در کشور آلمان از طریق بنیاد علم آن کشور مورد حمایت مادی و معنوی قرار گرفته است، پژوهشگر ایرانی باید بخشی را که قرار است در ایران انجام شود به صندوق ارسال نماید.

اگر پژوهشگر همکار در کشور آلمان از طریق بنیاد علم آن کشور مورد حمایت قرار نگرفته است، باید طرح مشترک هم به بنیاد علم آلمان و هم به صندوق ارائه گردد تا پس از انجام داوری های مربوطه مورد حمایت قرار گیرد.

علاوه بر همکاری در زمینه طرح های تحقیقاتی، مراکز علمی و پژوهشگران ایرانی می توانند از پژوهشگران آلمانی برای برگزاری کارگاه مشترک نیز دعوت بعمل آورند. برای اطلاع از نحوه برگزاری کارگاه مشترک لطفا به بخش حمایت از حضور محققان و فناوران خارجی مراجعه فرمایید.

شرایط:

تنها طرح هایی حمایت می شوند که پژوهشگر همکار آلمانی نیز توسط بنیاد علم آلمان مورد حمایت قرار گیرد.

پژوهشگران ایرانی و آلمانی باید قبل از اینکه طرح خود را ارائه نمایند در مورد موضوع و محتوای طرح به اجماع رسیده باشند. همچنین هر یک از طرفین پیش از ارسال پروپوزال های خود باید با صندوق یا بنیاد علم آلمان تماس گرفته و بدین ترتیب آن ها را در جریان همکاری خود قرار دهند. 

پژوهشگران ایرانی، پس از حصول اطمینان از ارسال پروپوزال همکار آلمانی خود به DFG، باید فرم پروپوزال مشترک  را به همراه تصویر آخرین حکم هیات علمی پژوهشگر اصلی طرح به آدرس ایمیل international@insf.org ارسال نمایند. جهت دریافت فایل پروپوزال بر روی اینجا کلیک نمایید.

زمان فراخوان:

جهت تسهیل در انجام طرح های مشترک و برگزاری کارگاه این فراخوان محدوده زمانی مشخصی ندارد و هر دو سازمان در تمام ایام سال آمادگی دارند تا پیشنهادهای طرح و کارگاه مشترک پژوهشگران ایرانی و آلمانی را دریافت کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 82161117 تماس گرفته یا به آدرس international@insf.org ایمیل ارسال فرمایید.

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org