سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهمنامه همکاری صندوق با دانشگاه سهند تبریز
امضای تفاهمنامه همکاری صندوق با دانشگاه سهند تبریز

تفاهم نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با دانشگاه سهند تبریز امضا شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSF)، این تفاهمنامه همکاری در راستای حمایت از طرح های پژوهشی محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه می باشد که به امضای ایمان افتخاری رییس صندوق، و احمدرضا مصطفی قره باغی رئيس دانشگاه رسید.

بر اساس این تفاهمنامه 10 طرح پژوهشی ،10 رساله دکتری و 5 طرح پسا دکتری پژوهشگران دانشگاه برای اجرا توسط صندوق حمایت می شود تا اقدامی برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی مورد نیاز کشور باشد.

 ایمان افتخاری در مراسم امضای این تفاهم نامه که با حضور جمعی از روسا، مسئولین، اعضای هیات علمی و محققین؛ به همراه جناب آقای دکتر علی عبدالعالی، معاون حمایت و ترویج علم و فناوری؛و جناب آقای دکتر سیدهادی میررکنی، معاون اجرایی صندوق برگزار شد؛ توضیحاتی درباره فعالیت های صندوق ارائه داد و بیان کرد: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که تمرکز فعالیت ها فقط در تهران نبوده و در دیگر مناطق کشور نیز قابل پیگیری باشد.

رئیس صندوق اظهار داشت: بسته های حمایتی جدیدی نیز توسط صندوق در حال طراحی است. این بسته ها در روزهای آینده به جامعه پژوهشگران ارائه می شود تا حرکت علمی آنها تقویت شود و شتاب گیرد که گرنت های «استقرار»، «پیش‌تازان» و «آغاز» در این بسته حمایتی قرار دارند و هر یک کارکرد خود را در مسیر توسعه فعالیت های علمی کشور خواهد داشت.

وی همچنین ابراز کرد: فعالیت این صندوق تاکنون به حمایت مستقیم از مراکز علمی معطوف بوده و اکنون برنامه هایی در دست انجام دارد تا به زیر ساخت های علم و فناوری که به ارائه محصولات تولیدی در جامعه می پردازد نیز توجه ویژه شود.

عضو هیات علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی در ادامه افزود: تلاش برای تنوع بخشی بیشتر به رویکردها و برنامه ها نیز از دیگر برنامه های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در سال جاری است که می توان به برنامه های حمایتی از محققان رشته های علوم پایه و انسانی که طرح هایی با محوریت  خانواده، سبک زندگی، فضای مجازی، حقوق شهروندی و از این قبیل دارند اشاره کرد.

گفتنی است، در ابتدای مراسم امضای تفاهم نامه، جناب آقای دکتر عباسی، معاون پژوهشی دانشگاه سهند تبریز؛ گزارشی از عملکرد پژوهشی، رویکردها و چشم انداز دانشگاه ارائه نمودند.

شایان ذکر است در انتهای مراسم نشستی تخصصی به مناسبت گرامیداشت دهه ریاضیات با سخنرانی جناب آقای دکتر افتخاری با موضوع داستان توپولوژی در صد سال گذشته در جمع مسئولان، اساتید و محققین انجام شد.

عکس شماره 1

عکس شماره 2

 


١٦:١٣ - يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٧٢٤٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org