سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه ثبت اختراع
حمایت صندوق از ثبت بین المللی 9 اختراع

به گزارش مرکزروابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، کارگروه ثبت اختراع صندوق در آخرین جلسه خود حمایت از ثبت بین المللی 9 اختراع را تایید نمود.

حمایت از ثبت بین‌المللی اختراع یکی اقدامات مهم توسط کارگروه ثبت اختراع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور است که در آخرین جلسه این کارگروه 9 اختراع از مجموع 27 اختراع دریافتی صندوق جهت ثبت بین المللی تایید شد. 7 اختراع مردود،7 اختراع برای داوری مجدد ارسال و برای 4 اختراع نیز داور تعیین شد. مخابرات، داروسازی، علوم زیستی، تجهیزات پزشکی، مکانیک، مهندسی سازه و مهندسی خاک از جمله حوزه های این اختراعات می باشد.

ثبت بین المللی اختراع اهمیت بسیاری دارد یکی از مهم‌ترین الزامات و پیش‌نیازهای ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی اطمینان از حفاظت از حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت فناوران و شرکت‌ها بر آنها است. نظام‏های مالکیت فکری و به ویژه نظام ثبت اختراع (پتنت) برای ثبت رسمی این دستاورد‌ها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری‏‌ها و ابتکاراتشان در کشورهای مختلف ایجاد شده است. از این رو کارگروه ثبت اختراع صندوق جهت تأمین حمایت لازم مربوط به ثبت اختراعات و طرح های صنعتی در خارج از کشور و در راستای کمک به سیاست تبدیل دانش به ثروت و حمایت از تحقیقات و نوآوری ها و ابتکارات محققین و خلاقیت های دانشمندان و جوانان ایران در سطوح ملی و بین المللی کار خود را از سال 1386 آغاز نموده است.

 


١٠:٢١ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٥٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org